Düğün, Sünnet, Kına Organizasyonları

İSLAMİ DÜĞÜN ORGANİZASYONU

İslami Düğün, Nişan, Sünnet, Kına Organizasyonları İslami düğün organizasyonu dini örf ve adetlere uygun yapılan organizasyon olup bazı küçük etkinliklerle eğlenceli hale getirilebilir.

Düğünlerinizin islami inancına göre yapılması her zaman insana huzur verir. İslami düğün organizasyonu dini örf adetlere uygun yapılan organizasyon olup bazı küçük etkinliklerle eğlenceli hale getirilebilir. Düğününüze renk katacak bu etkinlikler semazen gösterisi, ilahi grup, mevlidi şerif, kuran tilaveti ve dini sohbetlerdir. Dini sohbetler sonunda evlenen çift için yapılan dualar organizasyonun en önemli bölümlerinden biridir. Çocuklar için yapılan sihirbaz ve palyaço gösterileri sizlere unutulmaz anlar yaşatır.

Dini düğün organizasyonu profesyönel ekipler tarafından yapılmalıdır. Herşey ince ayrıntısına kadar düşünülmelidir. Hayatda bir kez olan evlilik gelin ve damat için çok önemlidir. Unutmayın ki bazı şeylerin telafisi yoktur. Herkes en iyi şekilde geçmesini ister. Dini düğün sadece evlilikte değil, sünnet organizasyonunda da kullanılır. Dini emirlerimizden olan sünnet, düğünle taçlandırılır.

İslami dini düğün organizasyonu nasıl yapılır? Dini değerler çerçevesinde yapılan bu organizasyon islamın buyrukları esas alınır. İlk olarak misafirler kadın erkek ayrımı yapılarak guruplar halinde ağırlanmalıdır. Sukunetin sağlanması için çocuk eğlence programı hazırlanmalı, bunun içinde palyaço, nasrettin hoca ve sihirbaz gösterisi düzenlenmelidir. Hizmet edecek çalışma arkadaşlar özenle seçilmeli, kılık kıyafet dini esaslara uygun olmalıdır. Sunumla başlayan organizasyon dini sohbetler ve ilahi sanatçılarıyla devam eder. Programın her aşaması fazla uzatılmamalı, sohbet daha çok evlilik adına vurgu yapılmadıdır. İlahi eserler eşliğinde semazen gösterisi organizasyonu en önemli olanıdır. İlahi eserler misafirlerin istek doğrultusunda olmalı rahatsız edici olmamalıdır.

İLETİŞİM FORMU